wszystkie tematy   nowy temat   odpowiedz
Fonty Webdings/Windings a program w firmie?
renepl (Posty: 2)

Wysłany:
11 Wrz 2013 7:10
Witam
Pisze proste aplikacje dla zakładu produkcyjnego w którym pracuje. Są to aplikacje do urządzeń przemysłowych (ala HMI pisane pod SharpDevelop/VisualStudio) niekiedy program jest zintegrowany z urządzeniem której zostaje sprzedane klientowi.

Czy można używać fontów Webdings/Windings standardowo zainstalowane w systemie Windows w takich programach?

Prościej czy można sprzedawać program w którym użyto fonty webdings/windings? Czy trzeba licencje na te fonty wykupić od pod wykonwacy fontów Microsoftu?

Mr Akcent (Posty: 275)

Wysłany:
12 Wrz 2013 11:45
Jeżeli program się odwołuje do fontów systemowych już zainstalowanych u klienta to nie ma problemu.

Gdyby program sam instalował (rozpowszechniał) fonty Microsoftu (lub inne komercyjne) byłoby to złamaniem licencji.

renepl (Posty: 2)

Wysłany:
13 Wrz 2013 7:06
Dzięki za odpowiedź.
Tylko że Windows XP SP3 zawiera fonty Webings
Wingdings,Wingdings 2,Wingdings 3 i z nich korzystam. Lecz co zrobić jeżeli użytkownik ma XP bez SP3 lub wersje OEM wtedy nie ma ,Wingdings 2,Wingdings 3.
Czy mogę je skopiować ze XP SP3 i zainstalować własnym instalatorem? na system XP SP1 ! Bo przecież nie mogę zmusić użytkownika do zainstalowania specjalnie SP3?

Mr Akcent (Posty: 275)

Wysłany:
13 Wrz 2013 9:37
Zasady podałem wyżej. Bez zgody właściciela fontów komercyjnych nigdy nie można ich redystrybuować.
http://www.microsoft.com/typography/fonts/family.aspx?FID=5

Normalną rzeczą i uczciwą jest podawanie wymagań systemowych do własnego oprogramowania. Należy zaznaczyć w wymaganiach minimalną wersję Windows.

odpowiedz