wszystkie tematy   nowy temat   odpowiedz
Jak zamienić czcionkę na obraz
Tekstohol (Posty: 2)



Wysłany:
6 Lip 2011 17:47
Witam. Chciałbym zamienić czcionkę na obraz w pdf, xps, lub innym formacie. Czy jest taka możliwość aby np. czcionkę hebrajską times new roman zamienić na obraz tak aby w dokumencie polska czcionka lub angielska times new roman była normalna a hebrajska w formie graficznej. Jeżeli jest taka możliwość to w jakim programie to uczynię. Chodzi mi o dokumenty z mieszaną zawartością (dwujęzykowe), które nie korzystają z tej samej czcionki - tak aby jeden język był w formie graficznej.

Pozdrawiam

Mr Akcent (Posty: 274)



Wysłany:
7 Lip 2011 13:23
Można np. tekst zamienić na krzywe (nie da się go potem edytować) jeśli jest to konieczne (np. chce się mieć pewność aby tekst nie zmienił kodowania). Tekst na krzywe można zamienić w różnych programach, np. Corel, Illustrator, InDesign, Quark etc.

Tekstohol (Posty: 2)



Wysłany:
8 Lip 2011 16:35
Dziękuję za odpowiedź. Jednak chodziło mi czy jest możliwość automatycznej zmiany na krzywe tylko jednego kodowania np. hebrajskiego pozostawiając tekst łaciński niezmieniony. Czy muszę zaznaczać ręcznie jaki tekst ma być zmieniony na krzywe a jaki nie. Jednym słowem; czy jest możliwość przyspieszenia tego procecu. Tekst źródłowy jest słownikiem hebrajskim (dwujęzycznym w czcionce łacińskej i hebrajskiej)

Mr Akcent (Posty: 274)



Wysłany:
9 Lip 2011 11:20
Być może jest taka możliwość.
Jednak dobrze przygotowany plik PDF może być z powodzeniem wielojęzyczny. Wystarczy osadzić font w PDF.

odpowiedz