Pismo Szkolne EDU to specjalne fonty OpenType (do Windows i Mac OS).
Zestaw do niekomercyjnego nauczania i ćwiczeń z zakresu szkolnego pisma dziecięcego.

Dzięki zastosowanym funkcjom OpenType pisanie jest w pełni zautomatyzowane. Litery wprowadzane prosto z klawiatry (lub wklejane ze schowka) w edytorze same się łączą.

Starannie przygotowane czcionki zachowują (jako jedyne na rynku) poprawny rytm pisanki, aby uczyć nasze dzieci nie tylko prawidłowych i płynnych połączeń, ale również piękna kształtu i estetyki, dostosowanej do ręki małego ucznia.

‹pobierz Prezentację w PDF

W 2015 roku nasz wzór pisma szkolnego został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do użytku w nauczaniu początkowym w szkołach.

Zestaw zawiera 5 pięknych typograficznie fontów. Do pisania samodzielnych liter i cyfr (ze znakami do nauki matematyki np. mnożenie, dzielenie i inne) oraz tysięcy możliwych kombinacji połączeń literowych (dzięki zastosowaniu systemu ponad 650 kontekstowych ligatur). Dodatkowo kolejne kroje w wyjątkowej wersji kropkowanej do nauki pisania po śladzie, wersje z liniaturą oraz litery ze strzałkami kierunku.

Niektóre zalety Pisma Szkolnego: połączenia liter są równomierne, płynne i bez załamań. Pętelki liter g, f, j, y krzyżują się na liniaturze, a kreski kropkowane stykają się kropka w kropkę.

Czy pragną Państwo uczyć swoje dziecko pisać w domu?

Proszę zamówić niekomercyjną, edukacyjną wersję naszego zestawu 5 fontów Pisma Szkolnego OpenType w wersji EDU.

Pismo Szkolne EDU  (dostawa elektroniczna)